CygnusCygnus Instruments, son geliştirdiği Cygnus DIVE modeli ile bileğe monte edilebilen Çoklu Ultrasonic Ölçüm Cihazı ile bir çok farklı Cygnus3alaşımı kesin netlikte ölçe bilmektedir. Cihaz, Dalış başlıklarına monte edilebilen ayna ile Dalgıçlara çok rahat ölçüm imkanları verebilmektedir.

Ayrıca aşağıda belirtildiği gibi Cygnus Dive ile Demir, Çekil ve çok farklı metal ve non-metallerin ölçümleri her biri için ayrı ayrı yapılacak olan kalibrasyonlar ile kesin sonuçlar alınarak yapılabilmektedir.

Cygnus Ölçüm Cihazları, yüzeyi boya vb. maddeler ile kaplanmış olan metalleri de ölçebilmektedir. Bunu yaparken boya kısmından dönen ses hızını ayırıp ve sadece alttaki metalin kalınlığını doğru bir şekilde hesaplar.

Sualtı ve Su üstünde kullanılabilen farklı çeşitleri mevcuttur. Her iki modelde de cihaz tüm ölçüm kayıtlarını depolayabilir. Bu kayıtlar, Bilgisayar ortamına bir rapor formatında atabilir.

Cygnus DIVE - mm

Ölçüm Yöntemleri

Grid Yöntemi: Cihaz “yukarıdan aşağıya” yada “sağdan sola” ölçün yapabilecek şekilde programlanıp dalgıca verilir ve dalgıç bu yöntem ile ölçümleri yapar. Aşağıda şekilde de görüldüğü üzere ölçümün nereden başlayıp nerede bittiği ile ilgili çok sağlıklı bir bilgi edinilmiş olur.

Cygnus DIVE Kit2
OctDivingCygnus
Cygnus DIVE

Cygnus DIVE